Жіночі аксесуари

Прикраси для кримських татар завжди були важливим елементом. Жінки дуже любили перстні (Юзюк), а також браслети (білезлік). Перстні кримські татарки носили майже на всіх пальцях. Найчастіше вони були золотими, а ось браслети зазвичай були срібні, у формі нитки, або ж із стеклярусу.

Крім того, досить поширеними були сережки (купе) і намиста (боюнджак’), які виготовляли з кольорового каміння, гірського кришталю, скла, а також монет (алтин), якими прикрашали і одяг.

Татарські жінки фарбували волосся в бурий або рудий колір, який вони отримували із хни (рослини). Нігті на руках і на ногах і якісь частини долоні (особливо на весілля) також піддавали такий забарвленням.

Сумочку носили на ремінці через плече, на якій у кримських татарок була молитва з Корану (Дува), її виготовляли з сап’яну або срібла.

За зовнішнім виглядом ювелірні прикраси кримських татар дуже нагадують турецькі прикраси, їх виготовляли в ремісничих центрах: Кезлеве, Бахчисараї, Карасубазарі. Але от сам характер декору у кожній деталі був своєрідний, вишуканий і дуже багатий, саме тому такі срібні і золоті елементи в філігранній обробці не вимагали ніяких додаткових дорогоцінних каменів.