Все ж, як правильно: Рамадан або Рамазан?

Ми не сумніваємося, що українці задаються таким питанням, і варто зауважити, що відповідь на нього дуже проста . Адже тільки в арабському походженні слова «Рамадан» полягає основа правильної його вимови. Ми вже писали статті про те, що ж таке «Рамадан», але нагадаємо ще раз – це назва одного з найбільш шанованих місяців. Пояснити причину появи букв «за» у неарабів досить просто, адже це відбувається під впливом спрощення вимови літери «дад».

Таке можливо через саму літеру «дад», так як вона присутня виключно в арабській мові.

Практично кожен може помітити відкриту помилку в таджвіда. Прості мусульмани часто дозволяють собі через забудькуватість або незнань вимовляти в сурах Корану букву «дзод» замість «дад».

Якщо ж мова йде про правильність, то обидва слова, і «рамадан» і «рамазан», можуть застосуються в буденності. Більшість тюрків вимовляють саме другий варіант, що з лінгвістичної точки зору більш близький для них. У цьому немає нічого страшного.

Але не варто забувати, що при читанні Корану не можна замінювати літери, так як це може спотворити зміст, що в свою чергу забороняється.