У Євпаторії турки почали зйомки фільму про депортацію кримських татар

Зйомки документального фільму, що розповідає про депортацію кримських татар у 1944 році, почалися в Євпаторії. Його створюють на замовлення уряду Туреччини.

У Музеї комплексу «Текіє дервішів» і на його території ведуть зйомки. А героями стали самі жителі Євпаторії, які були очевидцями депортації. Сьогодні їх близько сорока чоловік і вони діляться своїми гіркими спогадами.

Нагадаємо, що 18 травня 1944 року через звинувачення у співпраці з армією Німеччини була почата масова депортація з Криму, котра зачепила понад 180 тисяч представників кримськотатарського народу. Якщо слідувати оцінками активістів національного руху у кримських татар, то в перші два роки після депортації і в її ході було близько 46 % смертей. У наш час кримські татари мають можливість проводити траурні акції до річниці депортації, тим самим нагадуючи про страшну трагедію та її жертви.

Сподіваємося, що це документальне кіно дозволить людям більш глибоко перейняти трагедією кримськотатарського народу. А також яскраво і з почуттям передасть відчуття очевидців.