У День прав людини кримські татари вимагали відновити права депортованого народу

У Сімферополі на Всекримському мітингу до Дня прав людини кримські татари зажадали прийняття найближчим часом закону про відновлення прав депортованих, а також додання курултаю і Меджлісу офіційного статусу.

У резолюції цього мітингу було зазначено: «Ми вимагаємо від Президента України та Верховної Ради України прийняття до 18 травня 2014 Закону України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», а також надання офіційного статусу представницьким органам кримськотатарського народу – курултаю і Меджлісу».

Представники кримських татар відзначили, що солідарні з тими, хто відстоює європейський вибір України, а також оголосили про початок їх «політичного марафону» за досягнення прав кримських татар, як корінного народу.

Голова Меджлісу Рефат Чубаров зазначив, що їх управління готове сісти за стіл переговорів з владою і запропонував керівникам Автономної республіки подумати про формат діалогу з представниками кримських татар.

На мітингу колона з півтора тисячі осіб, приблизно, йшла, скандуючи гасла, як «Україна – це Європа!» і «Крим-Меджліс-Ватан» (Крим-Меджліс-Батьківщина).