31.10.2003-29 жовтня 2003 року у Меджлісі кримськотатарського народу відбулася зустріч заступника Голови Меджлісу Ремзі Ільясова з представником інституту політичних досліджень Польської Академії Наук Лехом Вайцеховським.

Зустріч пройшла в діалоговому режимі, в якому обговорювалося широке коло питань. Ремзі Ільясов розповів польському гостю про найбільш гострі проблеми кримськотатарського народу в політико-правовій, соціально-економічній і культурній сферах. Більш докладно гість був ознайомлений із ситуацією навколо розподілу земель сільськогосподарського призначення і дискримінації в цьому питанні щодо кримських татар, практикою взаємодії представницького органу кримськотатарського народу з регіональною і державною владою, відсутністю гарантованого представництва в органах місцевого самоврядування та республіканської і місцевої виконавчої влади, що практично не дає можливості захищати інтереси кримських татар правовим шляхом. Ремзі Ільясов від імені Меджлісу кримськотатарського народу виразив підтримку зовнішньополітичного курсу України, спрямованого на встановлення добросусідських відносин і розвиток тісних зв’язків з Польщею.

В цілях продуктивного співробітництва між Меджлісом і Польською Академією Наук Лех Вайцеховський запросив Ремзі Ільясова з робочим візитом у Польщу.