23.09.2003-Гірше всього з правами людини в Криму

Суди, до яких повинні звертатися громадяни за справедливістю та захистом своїх прав, виконують свої функції в Криму вкрай погано, заявила Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова за підсумками особистого прийому громадян у Сімферополі, повідомили в прес-службі українського омбудсмена.
На судову галузь влади Автономії Карпачовій поскаржилися 83 відвідувача, що складає майже шосту частину всіх скарг. Серед них 25 скарг стосувалися невиконання рішень судів, 11 – судової тяганини, 10 – несправедливих судових рішень і вироків, 6 – упередженості суддів.
Особистий прийом громадян в Сімферополі Карпачова проводила в рамках комплексної перевірки стану дотримання прав людини в Автономній Республіці Крим. На нього прийшли 470 кримчан як із столиці, так і всіх міст та районів півострова.
Особливо турбує Уповноваженого збільшення кількості звернень із приводу порушення прав інвалідів, ветеранів і учасників Великої Вітчизняної війни. Окремі порушення, вважає омбудсмен, просто цинічні, адже люди, що заслуговують поваги, зіштовхуються зі звичайною байдужістю.