14.03.2003-Кримськотатарський академічний музично-драматичний театр поїде з гастролями в Узбекистан

За повідомленнями прес-служби представництва Меджлісу кримськотатарського народу по Центральній Азії, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Ташкенті А.І. Касьяненко звернувся з пропозицією до міністра культури Республіки Узбекистан Б.Т. Курбанова організувати гастролі Кримськотатарського академічного музично-драматичного театру в Республіці Узбекистан у першій половині листопада 2003 р. по таких містах як Ташкент, Самарканд, Фергана, Чирчик, Бекабад, Ангрен, Алмалик, Янгиюль.
Для обговорення майбутніх гастролей, у Ташкенті за ініціативою керівництва Творчого виробничого об’єднання “УЗБЕКТЕАТР” Міністерства культури Республіки Узбекистан відбулася зустріч представника Меджлісу кримськотатарського народу по Центральній Азії А. Хамзіна з начальником управління Есон Уриновим і його заступником Надирбеком Сайфуллаєвим, які у свою чергу відзначили, що позитивно відносяться до ініціативи української сторони організувати в Узбекистані гастролі Кримськотатарського академічного музично-драматичного театру в першій половині листопада 2003р.
За роки свого існування театр став духовним і культурним центром кримськотатарського народу. Колектив театру брав участь і перемагав на багатьох Міжнародних фестивалях, що проходили у Великобританії, Румунії, Щвейцаріїї, Україні, Татарстані, Башкорстані, двічі в Туреччині. Через обставини , що склалися, театр не мав можливості відвідати з гастролями Республіку Узбекистан. Керівництво театру зі своєї сторони звертає особливу увагу на те, що гроші, отримані від продажу квитків, будуть перераховані кримськотатарським родинам, які потребують поліпшення житлових умов.