Сюннет той чи обряд обрізання

Цей обряд повинні проводити строго дотримуючись приписів шаріату. Він вже не раз піддавався трансформації, але все ж зберігся до наших днів. Хлопчиків заздалегідь готують до проведення цього обряду. Їм поступово вселяють те, що будь-який мусульманський хлопець повинен піддаватися обрізанню крайньої плоті, що означатиме – він став чоловіком і мусульманином.

Проводять цей обряд хлопчикам від 3 до 6 років. До даного торжества готуються батьки і близькі родичі. Обрізання сюннетчі (спеціально навчений чоловік) робить у будинку батьків. Для цього хлопчика одягають у новий одяг, готують чисту постіль, куди дитину кладуть після обрізання. Дитину в будинок веде улюблений родич. Для хлопчика спеціально шиють довгу сорочку, яку він носить, поки не заживе ранка. Саму ранку щодня обробляють ліками.

Сьогодні сюннетчі рідко запрошують до хати, частіше дитину ведуть в хірургічне відділення, де процедуру проводить хірург, але молитви читають навіть в кабінеті у лікаря. Після того, як хлопчика вкладають у ліжко, всі присутні дарують йому гроші. Також часто дарують іграшки про які він мріяв.

Колись у цей же день влаштовували торжество, а сьогодні часто чекають, поки ранка у дитини заживе. Таке торжество проводять у двох варіантах: сюннет тої (весілля) або суннет дуа (молитва). Другий варіант урочистості проходить без музикантів і спиртних напоїв. Жінки обов’язково сидять окремо від чоловіків. А ось на сюннет тої запрошують музикантів, подають різні напої, солодощі. Це свято супроводжують танці, пісні і безліч веселощів.