Рамазан – місяць посту, милостині та прощення

Є особливий вид служіння Всевишньому для кожного віруючого – піст. Обов’язковим для всіх мусульман є дотримання посту в місяць Рамадан. У Корані говориться: «Хто з вас застане цей місяць, хай проведе його у пості, а хто хворий або в шляху, нехай дотримується посту в інші дні. Аллах бажає вам полегшення і не бажає вам труднощів, і щоб повно і завершено вчинили ви піст і возвеличили Господа за те, що Він вивів вас до шляху істинного, може, ви будете вдячні!».

Всі мусульмани знають, що повинні поклонятися Аллаху і слідувати всім Його велінням. Якщо місяць Рамадан визначений Всевишнім для дотримання посту, то він подарує нам невичерпне багатство і особливу милість Творця. Великі блага люди отримують від Аллаха в цей місяць, їм прощаються гріхи, вони обдаровуються і облагороджуються.

Є один дуже важливий момент: ми всі існуємо на землі лише за бажанням Творця. А місяць Рамадан стає для всіх живих істот, а особливо для людини, джерелом нескінченного багатства. Рамадан вважають плідною долиною в потойбічному світі Ахірата, і способом, який дозволяє людям заробити більше саваба. Очищення віруючих від гріхів порівнюють з осіннім дощем, який очищає землю від всякого пилу.

Для того, щоб отримати винагороду в загробному житті, людина служить Всевишньому на цій землі. Саваба отримують всі люди, які дотримуються посту в священний місяць Рамадан, це дозволяє їм заслужити милостиню і прощення від Аллаха. Саме в цей місяць благі справи записуються, як тисяча за одне. За кожну букву, яку читають в Корані в місяць Рамадан, Аллах обдаровує тисячею милостинь. Коли настає ніч Приречення, то Аллах за одне добре діло чи букву Корану зараховує тридцять тисяч скоєних хороших справ. Це велика щедрість і найбільша милість Великого Творця!

Місяць Рамадан створений для того, щоб активізувати в людях почуття вдосконалення і додати їм благого впливу на весь наступний рік. Але піст не обмежують виключно одним місяцем, Можна слідувати Пророку і кожен понеділок і четвер, а також в кінці, середині і початку кожного місяця дотримуватись посту.

У місяць Рамадан людина може перемогти всі свої пристрасті, а також оновитися, якщо протягом року забув про духовну їжу. Всі мусульмани повинні звернутися до Всевишнього в цей священний місяць і ще більше усвідомити Його Милість, Велич і Милосердя. Це час самого глибокого духовного очищення, а також відкуплення від скоєних у цьому році гріхів.

Праведність і чеснота витає навколо, коли проходить місяць Рамадан. Почуття богобоязливості збільшується також як природа оживає навесні. Це час розквіту всього найкращого в душі кожної людини.