Чи святкують кримські татари Новий рік?

У наш час багато кримських татар досить лояльно ставляться до свята Нового року і бачать в ньому якусь символічність. В основному це проста можливість підвести підсумок минулого року і перейти в новий рік з новими ідеями та планами.

Є й ті, хто проти такого святкування, адже вони впевнені, що відзначати Новий рік – це марна трата грошей, тому що він включає в себе релікти вірувань язичників, що іноді зводиться до фетишу. Сьогодні часто старше покоління кримських татар зауважує, що молодь приділяє такому чужому мусульманинам святу більше уваги, ніж релігійним святам. На даному етапі Новий рік став особливим збіркою вірувань і традицій різних народів. Живучи серед інших народів, кримські татари, не мають можливості не піддаватися загальним настроям. Особливий статус 31 грудня звикли віддавати багато кримських татар, починаючи з батьків.

Всі чудово розуміють, що Новий рік – це далеке від релігії свято, котре дозволяє подарувати відмінний настрій і трохи повеселиться. Звичайно ж, він таїть у собі масу традицій, які не мають нічого спільного з кримськотатарськими традиціями.

Кримські татари відзначають не лише Новий рік, а й інші свята, котрі глибоко осіли з радянських часів, які суперечливі не тільки за походженням, а й самої історії кримськотатарського народу, наприклад, День Закоханих.