Положення кримськотатарської жінки в суспільстві

У різний час багато мандрівників, яким пощастило відвідати Кримське ханство, відзначали особливе становище жінок у цій державі. Про це часто зустрічаються записи в різних мемуарах. Вони захоплювалися гостинністю, загальною привітністю і особливою красою мешканок ханства. Саме жінки, на їх думку, були головними охоронницями і стрижнем патріархальної сім’ї, де до жінки завжди відносилися з особливою повагою.

В середні віки повагу до жінок, будь то сестра, мати, дружина або дочка, висловлювали матеріальною турботою про них. Це означало не тільки те, що чоловік піклувався про економічне благо своєї родини, але й те, що про це дбав закон.

Часто ходять міфи про те, що жінки татарки мали обмежену свободу, але це абсолютно не так, вони скрізь користувалися свободою. Вони навіть мали набагато більше прав, ніж їх сучасниці в інших країнах Європи.

Природно за таку свободу і повагу від сильної половини людства, татарки повинні дякувати лише собі. Адже саме жінки стежать за тим, щоб з раннього віку виховати дитину в любові і повазі всіх національних традицій, розвиваючи в ній лише найкращі якості і риси характеру. Особливо в такому ореолі виховувалися дівчатка, які повинні були стати гідною дружиною і подругою кримського татарина. Всі ці традиції передавалися ще з молоком матері.

Традиційно ці жінки мали ті ж права, що і у чоловіків і ні в чому не обділялись. Але всі знали, що в першу чергу, кожна жінка повинна бути берегинею домашнього вогнища. Адже саме вона створює сприятливу атмосферу в сім’ї і відповідно в своєму будинку.