Підготовка до народження дитини

За мусульманськими переказами дитя з’являється на світ, щоб виховувати тіло в гармонії з душею і досягти потойбічного життя, пройти через Судний день і стати гідним раю, а не для того, щоб терпіти утиски і приниження на землі. Оберігати самого себе від зла і гріха в цьому житті – це особливий обов’язок кожного. Тому не потрібно ухилятися від дотримання Сунни, тобто всіх правил і звичаїв, яким нас вчить шаріат.

Наставляння. Дитя завжди повинно бути плодом шанобливого ставлення. Інтимна близькість між чоловіком і жінкою може бути, тільки якщо їх відносини скріплені нікяхом (шлюбом). Інакше це перелюбство і гріх. Однак, якщо чоловік чогось домагається залякуванням також вважається гріхом. Або ж, коли він бере дружину насильством і погрозами, то від такого злиття в утробі матері може бути неповноцінний дитина, з фізичними та розумовими вадами. Тому, справжній мусульманин ніколи не повинен чинити насильство над дружиною, щоб не впасти в гріх.

Обходження. Хороший чоловік ніколи не покине вагітну дружину і намагається її не тривожити, навіть оберігаючи від злого наміру, голоду, тяжкості та інших негараздів. Тільки Аллаху відомо, якої статі плід і не потрібно ворожити про це. Кожен чоловік повинен у цей період дотримуватися обережності, помірності в ласках і весь час повторяти «О, мій Мухаммед!», Що значить, дитина стане істинним мусульманином.

Перекази свідчать, що якщо ще до народження дитини завжди пестити її з ім’ям Мухаммеда на вустах, то вона буде мати чоловічу стать. Однак, якщо Аллах послав вам дочку, то це ще вище нагорода, яку отримують улюблені вірнопіддані. Тому та жінка, яка народила дочку щаслива, а чоловік – улюблений Аллахом.

Слова для науки. Якщо чоловік справжній мусульманин, то він зобов’язаний все дбайливіше ставиться до своєї дружини у міру дозрівання плоду в утробі. Близькості в цей період потрібно уникати. Не можна в утробі матері ображати дитя. Інакше дитина буде неслухняною і відплатить батькам за образу.

Ліжко вагітної жінки повинно бути м’яким, чистим, а повітря завжди свіжим. Не можна використовувати для покривал шовк та атлас.

Біла завіска повинна вкривати майбутню матір від лихого ока. Є легенда, за якою цю фіранку підтримують два ангели, повсталі як голуби, яких не побачити звичайним оком, але вони не допускають до ліжка шайтана і всю нечисть. Колись пологи приймала бабка-повитуха (ебанай), яка знала, як і що робити.