Перша шлюбна ніч

За старим кримсько-татарськими традиціями, після того, як відбулося весілля, а саме після вечері, наречену проводжали в окрему кімнату. Вона там здійснювала обмивання і починала читати молитви. Після того, як всі молитви були прочитані, її наряджали в гарне і дороге плаття, яке обов’язково дарував наречений. Переважно воно повинно було бути з оксамиту і обшите срібною тасьмою, потім її оперізували срібним поясом, а на голову одягали прикрашений золотими монетами фес. Шарф надягали поверх фески, а на ноги взувалися шкіряні туфлі без каблуків, якщо це відбувалося в зимову пору – то вишиті, шкіряні, м’які чоботи.

Крім того, на нареченій було дуже багато прикрас: персні, браслети, сережки, намиста, величезна кількість прикрас із золота на грудях. Зверху на наречену клали покривало. Є розповіді, по яких раніше показували спочатку одну дочку, а під покривало підсаджували іншу (зазвичай старшу). Так як раніше весілля було дуже дорогими, то наречений не повертав таку наречену.

Наречена чекала приходу нареченого за завісою. Після того, як закінчувалося застілля, пісні, танці, розмови і гості починали розходитися по домівках. І коли настала північ і не раніше, з піснями і музикою вели жениха до нареченої.

Під ранок молодих будили музиканти. Наречений з нареченою вставали і робили обмивання. Після цього наречений ішов до молоді. До нареченої в той час приходили свахи і наряджали її в інше, ще більш дороге плаття і тільки після цього передавали, що молода невістка вже готова приймати родичів чоловіка.