Особливості Рамадану

Особливості священного для мусульман місяця Рамадан:

  1. Як говориться в хадісах, цього місяця Пророку Мухаммаду, через ангела Джабраїла був посланий Священний Коран, остання з Небесних Книг. «Ляйлятуль-Кадр» – це благословенна ніч, коли це сталося. У Корані говорилося про те, що Рамадан – це місяць, коли люди отримали Коран, щоб слідувати по вірному шляху і відрізняти істинне від хибного.
  2. Пророк Мухаммад був посланий Всевишнім як милість для світів, він був найулюбленішим створенням Аллаха. Саме в цьому місяці бере початок його пророча місія.
  3. Благословенна ніч відзначає місяць Рамадан, вона краще ніж ціла тисяча місяців і найцінніша для всіх віруючих, це ніч Ляйлятуль-Кадр (Ніч Могутності, Ніч Приречення).
  4. Суворого посту мають дотримуватися всі мусульмани в цьому священному місяці. Саме завдяки цьому людина може піднесеться духовно і самовдосконалюватися.
  5. Молитва таравіх вчиняється в місяць Рамадан, коли ви її виконуєте, то отримуєте дуже велику винагороду від самого Аллаха.

Сповнений духовної краси і величезної милості, місяць Рамадан є великим даром для віруючих.

Всі намагаються в той місяць заслужити добрими справами очищення гріхів від Всевишнього. Здійснюючи поклоніння Аллаху в Рамадан, віруючі просять у нього бажаного, не тільки в цьому, але і в подальшому житті. Крім того, в цей місяць варто допомагати нужденним, піклуватись про немічних, відвідувати хворих і просити прощення у тих, перед ким ви завинили вільно чи мимоволі. У Рамадан головне – це прояв милосердя і щедрості.

Дуже багато часу всі віруючі проводять у мечетях під час Рамадану, де повністю віддаються роздумам про Всевишнього і його найбільшому дарунку, який Він послав із Своїми пророками – релігії Іслам.

Для всіх цей місяць є справжнім святом, оскільки він приносить духовне очищення, дозволяє замислитися і вдосконалюватись в Ім’я Всевишнього Творця. Пророк Мухаммад сказав, що Рамадан є найкращим з усіх місяцем. Адже це час, коли відбувається особливий обряд служіння Творцеві. У перебігу всього часу віруючі дотримуються посту наказаний Шаріатом (Божим Законом). Від самого світанку і до заходу сонця мусульмани, які дотримуються посту, утримуються від прийому їжі і намагаються відгородити свою мову від лихослів’я, а душу – від нечистих помислів.