Образливий фільм «Невинність мусульман»

До чергової річниці терактів 11 вересня в США був знятий фільм «Невинність мусульман». Це образливий для мусульманського народу фільм, який зняв американець Сем Бейс. Сам режисер стверджує, що для зйомок фільму отримав пожертвування навіть від єврейської громади і хотів «викрити ісламський народ».

Фільм розмістили в мережі Інтернет, і це відразу ж викликало цілу хвилю протестів в мусульманських країнах. У Бенгазі (Лівія) 11 вересня, розлючений появою фільму натовп навіть атакував консульство США, що призвело до смерті трьох співробітників консулату і посла США в Лівії Крістофера Стівенса. Крім Лівії, антиамериканські акції проводили в Тунісі, Єгипті, Франції, Ірані, Бельгії та інших країнах.

У генпрокуратурі Російської Федерації фільм «Невинність мусульман» визнали екстремістським. Тут, навіть направлено заяву до суду, яка вимагає заборонити показ фільму на території Росії. Всі надіяться, що реакція на даний запит буде досить оперативною.

Мусульман Криму не реагувати на скандальний фільм закликало їх духовне управління. Вони вважають невірним способом проводити радикальні дії проти образливого фільму. У цьому фільмі висміяний пророк Мухаммед, що зроблено виключно для провокації мусульман до якихось радикальних дій, які підтвердять на ділі негативний образ мусульманина.

У духовному управлінні мусульман Криму впевнені, що не потрібно піддаватися на провокації, а навпаки вести себе виважено і позитивно. Ще вони помітили, що найкращим варіантом було б, якби всі мусульмани вели себе, слідуючи мудрості кримських татар – «На нас каменем, а ми хлібом!», то ситуація була б набагато більш виграшна.