Мусульмани дотримуються п’яти обов’язкових умов, четвертою з яких є піст. Початком посту є перший день молодика у місяці Рамазан (Рамадан) і дотримуються посту протягом 30 днів. Значення слова Рамазан (Рамадан) – горіти, тобто всі гріхи «згорають», якщо дотримуватися умов посту, при цьому відкриваються ворота раю і закриваються ворота пекла. Крім дотримання посту, мусульманський народ закликають займатися благими справами. Благою справою вважають погодувати голодного, запросити в будинок людини, яка дотримується посту і нагодувати її вечерею.
Саме після того, як минуло 30 днів посту, починають святкувати Ораза байрам. За день до свята або ж в день його початку, після намазу, кримські татари починають подавати фітр, тобто милостиню, який рахують відносно вартості одного кілограма пшениці на кожного члена сім’ї. Фітр призначений для сиріт, бідних, самотніх старих. Протягом чотирьох днів святкують Ораза байрам і припадає він на перший день місяця шавваль. Саме в цей день потрібно помириться тим, хто був у сварці. Всі починають просити один в одного прощення за мимовільні і вільні образи.
Ретельне прибирання будинку починають за 4 дні до свята. Після того, як все прибрано, всі члени сім’ї повинні викупатися, привести в порядок волосся, одягнути чисту білизну і обстригти нігті. Кримські татарки забарвлюють хною волосся і першу фалангу пальців. Саме така підготовка до найбільш священної ночі місяця рамазан, яка настає 27-го числа місяця – Кадір геджесі, що в перекладі означає – «ніч вирішення чужих доль, ніч могутності» або ж ніч приречення.
Хатлама і чіберекі смажать ввечері господині. А діти розносять ці частування родичам, тобто виходить обмін стравами. Назва такого звичаю – «щоб у домі завжди був запас їжі». Обов’язково при цьому нагодувати цим блюдом свого собаку. Під час Ораз байраму стіл накривають в основному печеними солодкими стравами: хатлама, хурабіе, цукерки, фрукти, різноманітні варення. Святкова кава є обов’язковою.