Одна з головних мечетей Кримського ханства буде відроджена в Бахчисараї

Орта-Джамі – одна з головних мечетей Ханського періоду, пам’ятник архітектури 17 століття. Вона розташована в Бахчисараї і зараз її реставрують.

Саме цього року почалися активні реставраційні роботи, вже поновлено фасад і мінарет мечеті. Реставратори у своїй роботі використовують сучасні технології, зокрема, в самому приміщенні встановлюють утеплення підлог .

Орта-Джамі відновлюють за рахунок особистих коштів сім’ї Рустема Умерова, голови «Фонду розвитку Криму». У рамках національного проекту відновлення історичної та культурної спадщини Криму проходить дана реставрація.

При проведенні п’ятничної молитви центральною мечеттю була мечеть Орта- Джамі. Якщо слідувати судового реєстру Кримського Ханства, тоді найбільш рання згадка про мечеть Орта-Джамі відноситься ще до 1674 року. Будівництво її почав Менглі Другий Селімог’лу Герай, який був відомим як рятівник Криму в часи труднощів, а точніше – він організував відсіч військовим нападам на півострів і його повоєнне облаштування. Він часто жертвував гроші на будівництво мечетей. А закінчив будівництво Орта-Джамі його молодший брат, який посів трон після нього.

Ця мечеть була зачинена в 1929 році. Під час правління радянської влади, тут був обладнаний кінотеатр. Сьогодні мусульмани Криму зможуть знов відвідувати святе місце та насолоджуватись архітектурною пам’яткою.