Незрима боротьба кримських татар триває…

Поки на міжнародній арені вирують пристрасті з приводу теперішньої зовнішньої політики Росії у світі, та точаться суперечки про те, за яких умов Крим повернеться до України, кримські татари з усіх сил намагаються вистояти та зберегти свою культурну спадщину. Не втратити бодай те, чого змогли досягнути за роки незалежності України. Та це завдання з кожним днем щоразу ускладнюється, бо, як заявляє офіційна Москва, «проблеми кримських татар не існує». Інакше кажучи, Росія говорить про те, що татари, як і усі інші національності Криму, відчувають ті ж самі економічні «незручності» (чи то перебої із електропостачанням, чи то періодичні продовольчі проблеми), тож жодної «особливої» проблеми із татарами немає.

Але татари скаржаться не на ці «побутові негаразди» мова йде насамперед про те, що Крим колись був етнічною територією власне кримських татар, їх батьківщина, на яку вони мають право. Процес повернення татар на свою землю так і не був повністю завершений, але в умовах незалежної України він хоча б тривав. Тепер же, з моменту анексії, яку татари відверто не підтримали, їм не те що не посприяли у подальшому «поверненні», а створили всі умови для того, щоб запустити зворотний процес.

Як зізнався під час журналістської прес-конференції екс-голова Меджлісу Мустафа Джемілєв, ще до окупації Криму Москва намагалася налагодити стосунки із татарами, щоб отримати їх підтримку. Однак жодні солодкі обіцянки так і не схилили Меджліс до «співпраці» із Росією, тож коли не спрацював метод «пряника», почав діяти інший метод – розпочалися арешти, погрози та залякування, що мають на меті якщо вже не зробити татар «союзниками», то бодай заставити їх мовчати про те, що вони мають у Криму якісь «особливі права» та змусити забути про те, що саме вони – історичний, корінний народ Криму.

Законодавчо – Росія просто не визнала Меджліс кримськотатарського народу, а всі його члени зазнають переслідувань як особи, що є носіями «нездорового націоналізму» або «сепаратистських настроїв» за що, як відомо, в РФ передбачена кримінальна відповідальність.