Ніч Приречення, Ніч Могутності

У найбільш священному для кримських татар місяці Рамадан є дуже значуща ніч (Ніч Приречення, Ніч Могутності), яку в Корані згадують у сурі «Аль-Кадр». Там сказано про те, що ця ніч краще, ніж ціла тисяча місяців.

Є перекази, в яких говориться, що ця ніч дана віруючим, так як колись люди жили набагато довше і могли творити більше благих справ, а потім їх вік став коротше й вони ніяк не можуть досягти такої суми діянь. Саме тому, Аллах послав їм Ніч Могутності, яка набагато краще, ніж тисяча місяців.

Сказано, що шукати її варто між двадцятими й тридцятими числами священного місяця Рамадан. Вся мудрість Ночі Могутності полягає в тому, щоб кожен зміг, пройшовши через старання і прикладаючи зусилля, повністю усвідомити і відчути цінність цієї ночі і величезну милість Творця, яка в ній ховається.

Найкраще всі ночі, починаючи з 20-ї проводити в поклонінні, щоб точно не упустити ніч Ляйлятуль-Кадр і з цим всі її доброти. Адже 10 або 11 ночей в служінні Аллаху не так складно провести, особливо якщо врахувати, яке благословення та винагорода чекає тих, хто це робить. Ця ніч підходить найкраще для покаяння – Тауба і мовою і серцем, щоб Аллах міг пробачити всі гріхи. Цієї ночі читають Коран, проводять пропущені намази, прощають колишні образи, аналізують всі помилки і будують плани на майбутнє.

У Ніч Приречення самі Ангели розподіляють і роздають блага, спускаючись на землю, шайтан (диявол) скутий ланцюгами і не може нікому нашкодити. Коли настає світанок, Архангел Джабраїл кличе назад усіх ангелів і ті питають: «О, Джабраїл! Що зробив Всевишній щодо нашого благання про прощення гріхів правовірних? », А у відповідь отримують:« Аллах простив гріхи всім тим, хто ввірував, крім 4 категорій людей:

1. Пияцюг

2. Тих, хто не послухаються батьків

3. Хто розриває свої родинні зв’язки

4. Тих, хто не розмовляє більше трьох днів з братом по вірі

Само небо стає абсолютно особливим в ніч Ляйлятуль-Кадр, схід сонця стає незвичайним і ніжним, а люди можуть почути звуки ангелів і навіть побачити їх в небі. Кажуть, що навіть дерева та рослини здійснюють поклони в цю ніч.