Національний вид боротьби – Куреш

У кримських татар є національний вид боротьби – Куреш. Це древній вид єдиноборств, який має історію і традиції у кримськотатарського народу. Величезною популярністю користується куреш у кримських татар. Своєю привабливістю і відмінним борцівським духом завжди відрізнялися захоплюючі поєдинки.

Боротьба на поясах (кушаках) має свої витоки ще в глибині століть. Подібні змагання в старовину часто проводили під час проведення свят і різноманітних народних гулянь. У наші дні куреш увійшов в абсолютно новий етап розвитку – його вважають як перспективний вид спорту. У світову мережу неолімпійських видів спорту включена офіційно боротьба на поясах, також діє міжнародна Федерація. Час від часу з боротьби на поясах проводять чемпіонати Європи, світу чи національні першості.

Правила цієї національної боротьби куреш досить прості. У кількох вікових та вагових категоріях ведуться поєдинки. Спортсмени повинні тримати один одного за пояси і таким чином намагатися укласти суперника на лопатки. Перемагає той, хто піднімає супротивника, кидає його на спину і падає разом з ним. Після двох поразок гравець вибуває. Такі поєдинки тривають недовго – приблизно п’ять хвилин. Коли виходить «нічия», суддя надає додатковий час до того, поки хтось не виграє в грі за кушаки.

Від інших видів боротьби куреш відрізняє така особливість – спортсмени борються, при цьому тримаючи один одного за пояс хресним захопленням. Міжнародна Федерація встановила правила, за якими в поєдинку дозволені всі дії, які дозволять привести супротивника з стоячого положення, в положення лежачи, забороняються тільки кидки через ноги. Крім того, є умова обов’язкова для всіх – борці не можуть відпускати захоплення. Хто перший зміг кинути суперника на спину – той і переможець.