Намаз

Обов’язкові мусульманські молитви називають – намаз. Їх щодня виконують п’ятикратно. Другим стовпом ісламу є саме намаз.

Аллах відвів для мусульман час, в якому вони повинні помолитися:

  • Фаджр – перед сходом сонця, світанок
  • Зухр – після того, як сонце пройде свою найвищу точку, тобто опівдні
  • Аср – до заходу сонця
  • Магриб – відразу коли сонце зайшло
  • Іша – коли захід змінює опівноч, між ними

Кожен віруючий мусульманин молиться п’ять разів на день. Маленькі діти починають заохочуватися до молитви з семи років. Молитва дозволяє людині знайти правильний ритм життя, скласти розпорядок дня.

Такий ритуал, коли мусульмани у всьому світі п’ять разів на день здійснюють намаз має вже більш, ніж 1400 років. Крім того, молитва – це не просто слова, це об’єднання розуму, душі і тіла в одне ціле, тому в такт молитви мусульмани повинні виконувати певні рухи.

Перед молитвою людина повинна мати належне розташування духу, всі турботи повинні бути відкладені убік, а думки обов’язково повинні концентруватися тільки на Аллаха. Якщо при молитві людина не надає цьому належного ставлення, то це теж саме, що взагалі не молиться.

Мусульмани мають право молитися де завгодно, але саме намаз у мечеті, разом з іншими віруючими, вважається найкращим. Це допомагає відчути, що людство єдине і ми всі абсолютно рівні перед обличчям Аллаха.

Крім того, перед молитвою мусульманин обов’язково повинен бути чистим. Це очищення відбувається з ритуальним обмиванням, яке називають «вуду». Всі мечеті мають умови для вчинення обмивання.