Культурний центр в Акмесджит таки буде

На вулиці Карла Маркса в Акмесджит планують звести культурний центр кримських татар, який має складатися з п’яти поверхів.

На міській містобудівній раді було представлено проект майбутньої будівлі. У першому варіанті було заплановано 9 поверхів, але містобудівна рада схвалила проект тільки за умови наявності п’яти поверхів та площі 4,4 тисячі квадратних метрів. Архітектор і розробник даного проекту Ідріс Юнусов зауважив, що це не через чиїсь переконання, просто будувати дев’ятиповерховий будинок не дозволяють прийняті в Сімферополі норми.

Архітектор пояснив: “Кримськотатарський центр ми починали проектувати в 2010 році. А в 2011 році був прийнятий генеральний план міста разом з планом зонування, історико-архітектурним опорним планом, де регламентується висота будівель. Враховуючи те, що будівля стоїть в першій лінії забудови, нам не дозволили будувати його дев’ятиповерховим”.

Перший поверх повинен вмістити конференц-зал, виставковий зал і вестибюль, а також два гардероба. Кримськотатарський музей культури і мистецтв, з п’ятьма експозиційними залами, повинен розташуватися на другому поверсі, і зайняти його практично повністю.

Перша дата закінчення будівництва була визначена, як 2015 рік, але архітектор зазначив, що терміни, швидше за все, зрушаться: “Зараз будуть готуватися проекти землевідведення, більш детальна геодезична зйомка. Проектування займе близько півроку, а саме будівництво – близько 1,5-2 років”.