Хто є кримські татари?

Над вивченням цього питання трудяться вчені Одеського Національного університету ім. І. И. Мечникова
У Красногвардійському районі протягом восьми днів проходила етнографічна практика представників кафедри археології й этнології України історичного факультету Одеського Національного університету ім. І. И. Мечникова.
Главной метою проведених досліджень було вивчення культури й побуту кримськотатарського народу, а також усього, що становить його духовність, історичну цінність.
Як відзначив професор кафедри археології й этнології Андрій Шабашоа, разом з ним у Красногвардійський район приїхали 11 студентів, які закінчили перший курс історичного факультету. Така етнографічна практика в студентів вузу проходить щорічно. Але в Криму – уперше.
У Красногвардійському районі дослідників зустрічали голова регіонального меджлісу Учкун Девлетшаєв і представники Відділу по міжнаціональним відносинам Красногвардійської райдержадміністрації.
У першу чергу, їм показали усі «визначни пам’ятники» Красногвардійського й Октябрьського району: Мечеть, кримськотатарську школу, Петровский парк Перемоги й т.д.
Прощальний вечір пройшов у с. Некрасово, де місцеви жителі організували дійсне свято. Із частуваннями й концертом, підготовленим місцевими музикантами Шевкєтом Мамутовим й Ідрісом Серверовим.
Жити вченим надалася можливість у кримськотатарських родинах.
«Нас зачудувала незвичайніа гостинность людей», – ділиться враженнями Андрій Шабашов. Головний результат досліджень, на його думку, – це відкриття для студентів того, що стереотипи, які часом бувають «закріплені» за яким-небудь народом, зникають при безпосереднім спілкуванні. Так і із кримськими татарами. Цей народ, як затверджує професор кафедри археології й этнології, являє собою в новітній історії унікальний досвід збереження культури в умовах переселі ния й тривалого проживання поруч із представниками інших національностей. «Все це – те зерно, що проросте в майбутньому циклі моїх наукових статей, а, можливо, і монографії», – сказав Андрій Шабашов.
У Красногвардійському районі етнографічна практика дослідників тривала всього тиждень. Подальше вивчення кримськотатарського народу буде, проходити на базі Бахчісарая.