Кримські татари спалили зображення генконсула Росії і Сталіна

Це стало способом вираження протесту проти звинувачень у масових зрадах в період Другої світової війни. МЗС Росії вже визнав, що висловлювання їх дипломата були зовсім некоректними.

Генконсулу Росії кримські татари віддячили такими гаслами, як «Андрєєв провокатор, Андрєєв фашист», адже саме він звинуватив їх народ у масових зрадах в період Другої світової війни. Кримські татари, які не згодні жити з тавром зрадника послідували до Генконсульства.

Багато учасників не хочуть ходити по землі, як зрадники батьківщини, хоча самі навіть не були свідками тієї великої війни. Пікетники стверджують, що представник Росії просто вдався до сталінської риторики не за власним бажанням. Вони впевнені, що це позиція всієї сусідньої держави. Саме тому, вони вимагали визнати консула персоною нон грата.

Українські націоналісти також приєдналися до кримських татар. Хоча консул до протестантів не вийшов, спостерігаючи за діями на безпечній відстані, і спроба все таки достукатися до консульства увінчалася невдачею.

Але все-таки, після завершення акції Міністерство закордонних справ Росії визнало таку заяву Володимира Андрєєва про депортацію кримських татар некоректною. У Москві сказали, що ці слова не враховували чутливості до цього питання кримських татар.