Комікси про кримських татар були презентовані в столиці

Брати Капранови, відомі українські письменники, презентували нову історію України в коміксах. Героями такої неординарної «книги в картинках» стали і кримські татари.

Шість художників малювали історії для видання «Історія незалежності України», всі вони з різних міст. Ця книга починає розповідь з подій давніх часів до розпаду СРСР.

У цій оригінальній книзі Капранових читачі знайдуть карти, портрети, хронологію в таблицях і багато цікавого. При цьому автори зробили акцент на тому, що ця їх праця не історична, а в більшій мірі письменницька. Вони кажуть, що метою було викласти в зрозумілій, цікавій і простій формі всім відомі факти.

Критики помітили, що така книга буде цікавою, не тільки для дорослих, а й для дітей. Адже набагато цікавіше запам’ятовувати історію в картинках, ніж вичитувати довгі параграфи книг.

Брати Капранови вирішили торкнутися і Кримського ханства, і відповідно долі кримських татар. За деякими спостереженнями історія кримських татар дуже часто залишається за межами історії України, але тепер дві важливі історії були об’єднані в цілісну картинку.

Капранови вважають, що козаки і кримські татари – це «люди одного кореня», так як і ті й інші половці. Тільки ті, хто був охрещений, став українцем, а хто прийняв іслам – кримським татарином. Але таку теорію вони не відображали у своїй історії, бо вона багатьом може здатися занадто екстравагантною і незрозумілою.