Колискові пісні -айнені

Кожен народ може похвалитися тим, що в його фольклорі неодмінно присутні колискові пісні, адже це невід’ємна його частина. Найперший і ніжний урок рідної мови дитина одержує саме в колисці, коли найрідніша її людина – мама, співає їй колискові пісні. Ірина Карабалутова, відома вчена, навіть у своїх роботах зробила відкриття, яке твердить, що генетичну пам’ять людини пробуджують саме колискові пісні, а також національну ідентичність. Крім того, за її твердженнями вони закладають програму майбутнього життя дитини.

Особливим позитивним настроєм відрізняються колискові пісні кримських татар – айнені. Кримські татарки співають своїм синам, що вони виростуть сильними і здоровими як лев, а дочкам про те, якими потрібно бути ніжними і добрими.

Є безліч найкрасивіших стародавніх колискових кримських татар, які мають яскраво східні мелодії з темпом, в якому качають колиску малюка. Крім того, вони мають досить різко відмінний від інших народностей текст. Зазвичай матері в колискових піснях звертаються до самої дитини, а в цих колискових, як до третьої особи.

Сьогодні всі ці колискові вивчаються і ретельно збираються для того, щоб ні в якому разі не втратити такої важливої частини національної і самобутньої культури. А молодим матерям нагадують, щоб вони співали діткам колискові пісні і тим самим передавали мову і саму національну ідентичність народу.