Кебір-Джамі

Акмесджіт – Сімферополь – був заснований на початку 16 століття, в період Кримського ханства. Таку назву Акмесджіт він отримав від Кебір-Джамі «білої мечеті», яку побудували півтисячоліття тому. Напис на порталі храму свідчить, що мечеть була побудована хаджі Абдураманом ще в 1508 році, на землі, яку йому подарував хан Менглі-Гірей.

 

Кебір-Джамі – це один з найстаріших храмів мусульманського поселення середніх століть Ак-Мечеть. Сьогодні назва вулиці, на якій вона розмістилася – Курчатова, 4.

Це велична будівля, поруч з нею колись височів окремо мінарет. Мечеть Кебір-Джамі завжди виглядала дуже велично на тлі інших забудов міста, так як мала досить великі обсяги і високий мінарет. Єдиним архітектурним комплексом була мечеть з двох поверхів, медресе і текіє, які об’єднувала одна замкнута територія. Квадрат 7Х7 метрів являла собою будівля мечеті. Його перекривав купол.

Такий вигляду, в якому ми бачимо мечеть сьогодні, вона знайшла при реконструкції в 1907 році. Але на початку 1990-х років її знову довелося відновлювати, і це робили практично з руїн. Тільки недавно була закінчена остання реставрація її інтер’єрів: розписи, орнаментів і мехраб.

 

Сьогодні тут знаходиться кримський муфтіят. А також мечеть відкрита для мусульманських віруючих.