Чи відомо вам, що … (частина 2)

… Портрети кримських ханів не можуть прийматися, як документальна достовірність. Їх найчастіше просто використовували для того, щоб створити у читачів книг не тільки уявлення у голові про кримсько татарських правителів, але й яскраві образи. Дуже часто в старих книгах повелителі зображуються художниками, тільки спираючись на прочитані документи та їх власну уяву.

… Успенський монастир, який знаходиться в Бахчисараї, колись був грецькою церквою, яку датували 15 століттям.

… Одна з найперших мечетей Криму була в нинішньому Старому Криму (колись – Солхате, Ексі-Кирим). Над її дверима був такий тарих: «Наказав побудувати цю мечеть слабкий раб Бей Хаджі Умар ель-Бухарі, у місяці зю-ль-када 661г.».

… Близько Бахчисарая, в Салачику (тепер – Старосілля) знаходилася ще одна дуже давня мечеть Криму.

… Лише після того, як Крим приєднали до Російської Імперії, було оголошено всім про цілющі властивості Сакських грязей. Саме тоді люди почали з різних куточків з’їжджатися на лікування в Саки.

… На всі товари, які експортували через кордони Кримського Ханства, накладали тамгу або ж видавали пропуски з тамгою, за що були взяті особливі збори спеціальними агентами ханів – тамгаджі. Російське слово «таможня» ми отримали саме від татарського «тамга».