Чи відомо вам, що … (частина 1)

… Кримські татари, кримчаки і караїми – це корінне населення Кримського півострова.

… 8 квітня 1783 було ліквідовано Кримське Ханство, так як Крим приєднали до Російської Імперії.

… В 1789 році більше тридцяти тисяч кримських татар виїхали з Криму.

… А до 1863 року з півострова виселили близько 193 тисяч кримських татар. Ця еміграція змусила залишитися в Криму тільки 30-40 тисяч татар.

… В період великого голодомору в Україні з 1917 по 1922 рік у Криму померло понад п’ятдесят тисяч кримських татар, а ще стільки ж мало можливість врятуватися еміграцією до Туреччини.

… Чингізхана ЮНЕСКО визнало людиною другого тисячоліття.

… Засновником династії Гіра був Хаджи Гірай-Хан, який у 12 поколінні Чингізидів.

… Тамга (тобто «знак власності») будинку Гіраїв, який зображений на прапорі кримських татар, позначає – тризубий тарак (гребінь золотисто-жовтого кольору).

… В 1775 році Головний муфтій Криму посіяв на болотистій і сирій землі біля річки Качи безліч рису і почав так удосконалювати його виробництво, що зміг отримувати від рисових полів більше десяти тисяч екю чистого прибутку. Якби його приклад наслідували тоді, то Кримський півострів міг би не просто повністю забезпечувати Україну рисом, а й вивозити його на експорт.

… За традицією кримські татари використовували арабську графіку, але в 1929 році ввели офіційно латинський алфавіт, а ще через кілька років (1937) – російський.