«Історія кримських татар» в чотирьох томах презентована в Криму

Унікальну і на сьогодні єдину чотиритомну «Історію кримських татар» презентували в Ак’меджіте. Заходи проходило в Кримському академічному українському музичному театрі. Професор Валерій Возгрин, відомих вчений Росії, доктор історичних наук, особисто представив публіці своє видання.

В анотації до книг сказано: “У чотиритомнику представлена етнічна історія корінного населення Криму з найдавніших часів до 1940 -х років, коли в результаті депортації кримських татар півострів вперше був позбавлений носіїв склалася тут унікальної культури”.

Кримське Ханство стало основною темою в першому томі. Другий том відкриває читачам історію перебування Криму у складі Російської імперії. Радянська епоха стала головною темою для третього тому. Не складно припустити, що в четвертому томі розказано про воєнний і післявоєнний період в нелегкій історії кримських татар.

Понад двадцять років автор вів роботу над цим чотиритомником. Возгрин зауважив, що саме його праця стала першою “записаною історією кримськотатарського народу з найдавніших часів до XX ст.”. Раніше просто не було нічого подібного.

Багато років історію не друкували з банальної причини – відсутність необхідних коштів. Шкода, що таке важливе для кримських татар видання побачить світ у російському Санкт-Петербурзі, але все ж сподіваємося, що скоро воно з’явиться і у нас.