Хидирлез

Хидирлез – це національне кримсько-татарське свято. Воно знаменується як свято землеробства. На початку, 5 травня, проводиться прибирання будинку і спеціально до події готуються найбільш смачні національні страви, наприклад, кобіта, калакай, сари-бурма. Після того, як проходить вечірній намазу, найповажніший житель села повинен розпалити багаття, через яке спочатку стрибає сам, а за ним починають стрибати всі чоловіки, юнаки і хлопчики. Тільки тоді, коли полум’я стає меншим – починають стрибати жінки.

Одна з невід’ємних традицій свята Хидирлез – перекочування калакаев (спечених заздалегідь хлібців). Є повір’я, що якщо калакай падає лицьовою стороною вгору, то буде хороший урожай, але якщо навпаки, то варто чекати неврожайний рік. В кінці всіх веселощів танцюють танець Хоран.

5 травня 2012 біля Бахчисараю на святкування національного свята кримських татар зібралися близько 25 тисяч людей. На відкриття свята з найкращими побажаннями до людей звернувся Муфтій мусульман Криму Хaджі Еміралі Аблаєв, після чого спільно з усіма провів молебень. Абсолютно всі райони Криму представляли делегації, в які входили керівники влади і регіональних меджлісів. По всій території проходили різні розваги та конкурси. Також, слідуючи традиції – в небо запускали голубів.