Гірничо-передгірні татари Кримського півострова

Середньоєвропейський расовий тип і зовнішню схожість з народами Центральної та Східної Європи – це гірничо-передгірне населення Кримського півострова. Зустрічаються тут і перехідні типи татар, тобто світлопігментовані. Вони мають схожість і зі степовими татарами (зріст, висота черепа, розріз очної щілини) і з південнобережними татарами (по іншим розмірам анатомічного складу).

Варто зауважити, що їх у певній мірі об’єднали, адже насправді гірські татари в Криму мають свої особливості і традиції у кожному окремому селищі. Їх діалект відносять до кипчакской групи мов, але з великою кількістю огузських тем, а крім того з арабськими та грецькими словами.

Опис Густава Раді був таким: «вони високого зросту і добре складені, колір лиця у них більш світлий, що наближається до кольору кавказького племені, очі великі й темні, волосся і борода густі й чорні».

Досить часто кримські татари гірського типу мають світле волосся і блакитні очі, що трохи не звично для інших типів. Деякі вчені навіть відносять їх до нащадків готів. Також цей етнос часто відносили до татам, але з 15 століття, культурне зближення об’єднало їх в готалан. Точно відомо одне, що які б не були предки кримських татар, вони завжди зберігають свої особливі традиції і ніколи про них не забувають.