Два століття у Франції визнають важливість кримськотатарської мови

У прес-службі музею «Ларішес» відзначили, що 30 березня 1795 у Франції була подія, яка свідчить про визнання цією державою особливої ролі для цієї країни кримськотатарської мови.

Точніше – в цей день Національний конвент (парламент) Французької Республіки прийняв закон про створення в місті Париж Спецшколи східних мов. Це був вищий навчальний заклад, який отримав головну задачу підготувати перекладачів для різних дипломатичних місій країни.

Відповідно такому закону – школа повинна була стати місцем вивчення живих східних мов, які на той момент мали «визнану користь для торгівлі та політики» Франції. У цьому законі було вибрано п’ять мов, серед яких арабська, кримськотатарська, турецька, малайська та перська.

Це говорить про те, що Франція стала єдиною країною в світі, де на законодавчому рівні було визнано кримськотатарську мову в якості важливої мови для своєї країни.

Національний інститут східних мов і цивілізацій – це сучасна назва того навчального закладу, який вважають дуже авторитетним. Тут викладають 93 різних мови і навчаються більше ста тисяч студентів.