«Надбання нації» – кримськотатарська книга-хрестоматія

Нещодавно в Сімферополі світ побачила нова книга, яка вмістила в себе ціле зібрання творів найвідоміших діячів серед кримських татар першої половини двадцятого століття.

Цю хрестоматію назвали «Надбання нації» або «Millet Cevherleli» і вона включила близько 400 художньо-публіцистичних статей, які публікувалися в газеті «Міллєт» у 1917-20 роках. Склав її доцент Таїр Керімов, викладач турецької та кримськотатарської літератури у Кримському інженерно-педагогічному університеті.

У цій пізнавальній книзі-хрестоматії ви зможете знайти деякі публікації Номана Челебіджихана – першого муфтія Криму, а також таких письменників, як Асана-Сабрі Айвазова, Джафера Сейдамета, Абібулла Одабаш і багатьох інших особистостей.

Книгу видали кримськотатарською мовою латинською, а також арабською графікою. Сам текст на латиниці, крім того хрестоматія вміщає одну статтю кожного автора в оригіналі, тобто – арабською в’яззю.

«Надбання нації» – це книга, яка вже отримала чимало позитивних відгуків. На жаль, її тираж становить усього 1000 екземплярів, але її планують віддати в багато бібліотек Криму, а крім того в «дернекі» (Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар) в Туреччині.