Асоціація України з Європейським союзом отримала «за» від кримських татар

Курултай народу кримських татар підтримав євроінтеграцію. У першу чергу кримські татари підтримали перспективи, які очікують Україну з вступом до Європейського союзу. На це було чітко акцентовано в повідомленні від прес-служби Меджлісу кримськотатарського народу.

Перша сесія Курултаю, тобто національного з’їзду, кримськотатарського народу шостого скликання почала свою роботу 26 жовтня у Сімферополі. 241 делегат був зареєстровано для участі в роботі.

На зборах лідер меджлісу Мустафа Джемілєв, народний депутат, підкреслив: «Ми виступаємо рішучими прихильниками підписання між Європейським Союзом і Україною угоди про асоціацію, так як в цьому випадку відкриється шлях для постійного і неупередженого моніторингу стану справ з відновленням законних прав кримськотатарського народу, як з боку ЄС, так і інших міжнародних організацій».

Після цього повідомлення лідер кримських татар заявив, що хоче покинути свій пост голови Меджлісу. У своїй промові він зазначив, що вважає своє перебування на посаді більш ніж достатнім. Далі він сподівається служити вищому представницькому органу нації, по мірі знаходження у його складі. Раніше часто йшла мова про те, що Джемілєв повністю готовий скласти депутатський мандат через сина убивцю.