8.12.2003-Кримськотатарський музей мистецтв повезе до Києва дві виставки

У рамках Днів кримськотатарської культури в Києві з 15 по 23 грудня в столиці України будуть працювати дві виставки, підготовлені Республіканським кримськотатарським музеєм мистецтв, повідомила виконуюча обов’язки директора музею Еміне Зейналієва.
За її словами, увазі киян та гостей української столиці буде представлено виставку кримськотатарських художників “Мій Крим” – “Диярым Къырым”. Експозиція включає близько 50-ти робіт, на яких зображені різні куточки Криму – природа, міста і села, а також жителі півострова. “Ми намагалися побудувати експозицію таким чином, щоб відвідувачі змогли одержати найбільш повне уявлення про Кримський півострів”, – відзначила Е. Зейналієва.
Крім того, Республіканський кримськотатарський музей мистецтв повезе в Київ виставку “Кримськотатарські ремесла”. За словами керівника музею, на виставці можна буде побачити предмети декоративно-прикладного мистецтва, зразки вишивки, ювелірні прикраси та інші предмети, виготовлені кримськотатарськими майстрами в XVІІ-XX століттях. В окремому розділі експозиції буде представлено латунний, мідний і срібний посуд, а також кухонне начиння. “Кримськотатарські майстри виготовляли посуд, яким користувалося багато народів, що населяли півострів, – відзначила Е. Зейналієва, – тому, переглянувши дану частину експозиції, можна одержати уявлення про кухонний інтер’єр, характерний для житла не тільки кримських татар, але й інших народів