Нікях (Заручини)

Між дівчиною і хлопцем відбувається Нікях. Він покладає на них досить велику відповідальність і припускає, що вони уникнуть скверни і блуду. Найскладніша з Сунн – це Нікях. Він вимагає від чоловіка і дружини зберігати один одному вірність і ніколи не розривати Нікях.

Син повинен перед одруженням розповісти батькам на кому він хоче одружитися. Він тим самим покладає на них досить велику відповідальність. Походженням і родичами нареченої цікавляться батьки перед тим, як заслати сватів, а також характером дівчини і її вдачею. Адже не варто брати в дружини тільки за багатство, красу, оскільки для чоловіка горем обернеться красива, але з норовом дружина, а для родичів – мукою.

Варто брати в дружини дівчину, в якої достаток менше, ніж у нареченого, а також, щоб вона була небагатослівна, нижче його зростом і не вище його за походженням. Дівчина ж дає згоду мусульманину, який не набагато старший за неї, щедрому, гречного і вихованому.

Весь сенс Нікях – це досягнення щастя, а не багатства. Тому шаріат вимагає, щоб чоловік і дружина прикладали максимум зусиль після нікяха для того, щоб життя їх стали набагато щасливішими.

Юнак не повинен дивитися на дівчину в упор до нікяха, якщо слідувати шаріату, і не намагатися розгледіти її таємні думки, так як це вважають приниженням для дівчини. Якщо батько дівчини вважає нареченого гідним своєї дочки, то сватам повинен дати позитивну відповідь. Вважається, що неправильно не видавати дорослу дочку заміж, адже заміжня дочка шановна в очах батька і її близьких. Якщо батько вважає нареченого негідним, то він все одно повинен з повагою прийняти сватів, але не поспішати давати остаточну відповідь. Крім того, негідним вважають змушувати сватів приходити кілька разів.

У нікяхе беруть участь 5 людей, інакше він недійсний. 1 – читає нікях, 2 – близька людина, 3 і 4 – два свідки, а 5 – найстарший родич або батько. Свідками повинні бути повнолітні чоловіки-мусульмани, які причепурюються. Дівчина також красиво одягається, її одяг має бути білого кольору, волосся її повинні бути прибрано, і наречений і наречена повинні надушитися парфумами.

Закінчується Нікях весіллям, на яке звуть всіх родичів і близьких людей.