28.05.2003-18 травня в Амеріці ушанували пам’ять жертвдепортації кримських татар

Під час своєї поїздки до США за запрошенням Верховного Комісаріату ООН з прав людини для участі в роботі Постійного Форуму ООН з питань корінних народів заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ремзі Ільясов 17 травня в м. Нью-Йорку взяв участь у черговому, 22-ому по рахунку, ході тюркських організацій США, що постійно організовується у рамках щорічно проводимого фестивалю тюркської культури. У ході процесії центральними вулицями Нью-Йорка протягом трьох годин взяли участь усі тюркські організації, що входять у єдину Федерацію тюрко-американських асоціацій. Кожна асоціація йшла окремою колоною зі своїми транспарантами і національною символікою, як правило, у національних костюмах та в супроводі національної музики. Колону кримських татар очолили заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ремзі Ільясов та голова асоціації кримських татар у США Рушен Табару.
На завершення ходу процесії, у парку з привітальними словами перед шістьма тисячами громадян, виступили Єгемен Багиш, який є народним депутатом Стамбула, доктор Каяальп – президент Федерації тюрко-американських асоціацій, Омер Онхон – керівник турецького консульства в Нью-Йорку, міністр Турецької республіки професор Мехмет Айдин та інші високопоставлені чиновники з Туреччини і штату Нью-Йорк, що спеціально прибули для участі в зазначених урочистих заходах.
На завершення був даний концерт за участю відомих артистів Туреччини.

Наступного дня , 18 травня, заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ремзі Ільясов взяв участь у жалобному молебні, що пройшов на цвинтарі біля пам’ятника “Къырым татар шейтлерге” і жалобних заходах, присвячених 59-ій річниці депортації кримськотатарського народу зі своєї історичної, етнічної Батьківщини – Криму, що проходили в приміщенні американської асоціації кримських татар у Нью-Йорку. Ушанувати пам’ять усіх загиблих у період депортації і померлих у в’язницях і таборах, засуджених за боротьбу за повернення кримських татар у Крим і відновлення прав кримськотатарського народу, а також віддати належне кримськотатарському народу, що не забуває самий чорний день у своїй історії і який продовжує свою боротьбу за повне відновлення своїх прав, прибув народний депутат Стамбула Єгемен Багиш, керівник турецького консульства в Нью-Йорку Омер Онхон, член кабінету міністрів Туреччини професор Мехмет Айдин, президент Федерації тюрко-американської асоціації доктор Каяальп, голова асоціації кримських татар у США Рушен Табару та інші.

Виступаючі говорили про злочин комуністичного режиму, як про акт геноциду кримськотатарського народу, призивали до єднання всіх демократичних сил і, насамперед, тюркських народів в ім’я недопущення подібного в майбутньому.
Після завершення жалобних заходів Ремзі Ільясов протягом трьох годин докладно проінформував всіх, хто зібрався, про ситуацію, яка склалася у Криму , політико-правові, соціально-економічні і культурно-етнічні проблеми кримських татар, які проживають у даний час як в Криму, так і за межами Криму – на території СНД, освітив діяльність Меджлісу кримськотатарського народу в цілому , а також відповів на численні питання.